Encontramos momentos na vida, que nos inspiram, para divulgarmos aquilo que a nossa própria alma sente. Com certeza, estes momentos nascem numa experiência interior, quer dizer, num profundo diálogo com Deus. Estes momentos nascem, quando mergulhamos dentro da nossa alma e nós nos perguntamos: de onde viemos, onde estamos e para onde caminhamos? E encontramos a resposta neste profundo diálogo com Deus - quando Ele se torna, para nossa existência, o Caminho, a Verdade e a Vida. Assim, compreendemos, que o Senhor nos convida a cumprir uma grande missão: que todos possamos nos chamar de irmãos e de seus filhos.

É preciso que exista mais amor e união entre nós, para que possamos ser a semelhança e a imagem de Jesus Cristo. Foi ELE que afirmou que veio para que todos tenham vida e a tenham em abundância.

Nestas reflexões, quero convosco mergulhar no fundo das nossas almas e procurar viver a vida conforme nos foi dada.

Pe. Jan Zasowski

quarta-feira, 30 de janeiro de 2013

Krzyż...Tyle razy pytamy się po co cierpienie, krzyż?
Najtrudniej zrozumieć jego tajemnicę, chociaż jako chrześcijanie wiemy i cenimy jego wartość. Ciągle jesteśmy zaskakiwani tym, czy innym bolesnym wydarzeniem i zadajemy sobie pytanie – dlaczego to nas spotyka. Zwykle też w najmniej odpowiednim, według nas,  momencie.
Doświadczenie krzyża pozostanie dla nas do końca tajemnicą, gdy będziemy patrzyli na cierpienie tylko z naszego ograniczonego punktu widzenia.
Jedyną odpowiedzią na pytania dotyczące krzyża, - siłą i motywacją do podejmowania go w życiu, - jest nasza wiara. Ona pomaga zrozumieć wartość cierpienia. Jezus Chrystus był pierwszym, który udowodnił własnym życiem, że cierpienie ma głęboki sens.  Przez krzyż dojrzewa w nas to, co najwartościowsze. Cierpienie  uszlachetnia.
Trzeba nam zaakceptować swoje życie, swą przeszłość i teraźniejszość, swą rodzinę i otoczenie. Wszystko i wszyscy są nam potrzebni dla rozwoju. Wśród nich jest czas naszego wzrastania.
Bez wiary i ufności w absolutną prawdę, nasze życie mogłoby być wielką pomyłką.
Wiemy jednak, że tak nie jest i dlatego możemy rozpoczynać każdy  nowy dzień ze świadomością konkretnej misji do spełnienia. Niezależnie od przeciwności i cierpienia.
Krzyż nas umacnia i kształtuje. W krzyżu jest nasza nadzieja. Krzyż chrześcijański, to krzyż przebaczenia i zwycięstwa nad złem.
Dlatego wpatrując się w tajemnicę krzyża  możemy w świetle wiary zrozumieć zwycięstwo Jezusa Chrystusa nad śmiercią i nad każdą formą cierpienia.
Tylko w tej perspektywie krzyż jest i będzie dla nas siłą, bo z Jezusem Chrystusem jesteśmy zdolni do życia w nadziei i miłości niezależnie od form cierpienia, które nas spotyka.

Pe. Jan Zasowski


********************************************

Nenhum comentário:

Postar um comentário