Encontramos momentos na vida, que nos inspiram, para divulgarmos aquilo que a nossa própria alma sente. Com certeza, estes momentos nascem numa experiência interior, quer dizer, num profundo diálogo com Deus. Estes momentos nascem, quando mergulhamos dentro da nossa alma e nós nos perguntamos: de onde viemos, onde estamos e para onde caminhamos? E encontramos a resposta neste profundo diálogo com Deus - quando Ele se torna, para nossa existência, o Caminho, a Verdade e a Vida. Assim, compreendemos, que o Senhor nos convida a cumprir uma grande missão: que todos possamos nos chamar de irmãos e de seus filhos.

É preciso que exista mais amor e união entre nós, para que possamos ser a semelhança e a imagem de Jesus Cristo. Foi ELE que afirmou que veio para que todos tenham vida e a tenham em abundância.

Nestas reflexões, quero convosco mergulhar no fundo das nossas almas e procurar viver a vida conforme nos foi dada.

Pe. Jan Zasowski

sexta-feira, 15 de março de 2013

Czas naszego rachunku sumienia...To czas bilansu z tego co czynimy i tego czego nie robimy, a czynić powinniśmy. To czas naszego wzbogacania wewnętrznego. Nie ważny stan konta, ale istotne w jaki sposób został  on osiągnięty.
Ile czasu poświęciliśmy na wzbogacanie i  radość drugich. Jak dużo uśmiechu rozdaliśmy, ile w nas było cierpliwości wobec rożnych trudności?
Jakie były nasze uczynki miłosierdzia, wobec głodnych, nagich, chorych, niezrozumianych, pokrzywdzonych, zrozpaczonych?
Ile czasu ofiarowaliśmy innym?
Ile minut i godzin spędziliśmy na modlitwie?
Czy wyeliminowaliśmy pychę i egoizm? Jak pracowaliśmy dla dobra wspólnego, jak wsłuchiwaliśmy się w pouczenia drugich: rodziców, katechetów, księży, pedagogów i tych wszystkich, którzy nas kształtowali?
Czas płynie i nie wraca. Żaden dzień się nie powtórzy. Nie marnujmy więc go na nudę, na niepotrzebne rozmowy, na próżne wyobrażenia, czy bezużyteczne zachcianki.
Kiedy zabraknie powietrza naszym płucom i serce już przestanie bić, nie będziemy mieli już na nic więcej czasu.
To będzie czas rozrachunku, czy nasze serce kochało.
Przyjdzie czas, kiedy każda minuta i godzina będzie rozpatrywana jak drogocenna perła naszego życia. I już nie będzie możliwości stawiania pytań i szukania usprawiedliwień.
Ten czas przejdzie do wieczności.
Żyjąc jeszcze w czasie warto go postrzegać jako największy dar od Boga. Żyjemy i mamy czas, a co z nim zrobimy to już zależy od nas, od naszej woli i umiejętności gospodarowania każdym dniem.

PANIE pomóż nam swą łaską mądrze wypełnić dany nam czas.
Spraw, abyśmy wypełniali go dobrem i realizowali Twój plan, jaki przygotowałeś dla naszego życia. Byśmy kroczyli po drodze, na której Ty nas oczekujesz.
Pokaż nam drogę, jak przeżyć świadomie i odpowiedzialnie ziemski czas.
Panie nie pozwól nam zmarnować Twojego drogocennego daru.
Amen

Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu!

Amen.

Pe. Jan Zasowski **********************************************
 

Nenhum comentário:

Postar um comentário